Scott Kelby Worldwide Photowalk 2013

Nowoczesne Legionowo w trzasku migawek, czyli druga legionowska edycja spaceru fotograficznego

 Zachęceni powodzeniem spaceru z 2012 roku, jego organizatorzy: Marek Stor, Dorota Milerowicz i Paweł Horąży ponownie zaprosili fanów fotografii na Światowy Spacer Fotograficzny Scotta Kelby’ ego po Legionowie.

5 października o godzinie 10  skuszeni  słonecznym, chociaż chłodnym porankiem my entuzjaści fotografii miejskiej zjawiliśmy się przed budynkiem ratusza w Legionowie. Zostaliśmy gorąco powitani przez organizatorów, którzy przedstawili i przypomnieli  ideę spaceru: otóż w jednym czasie na całym świecie tysiące osób zbiera się, aby spacerować i fotografować. Potem wykonane prace będą prezentowane  na stronie internetowej akcji i nagradzane.

W tym roku tematem przewodnim naszego legionowskiego spaceru było nowoczesne miasto, w przeciwieństwie do zeszłorocznego spaceru po starych budowlach i czasem wręcz zabytkach Legionowa.

Po uwiecznieniu bryły  nowoczesnego ratusza ruszyliśmy ulicą Piłsudskiego, po drodze podziwiając i komentując szybko rosnącą inwestycję Pana Jerzego Petza oraz doskonale nam znany gmach Kliniki  Mediq.

Potem podziwialiśmy nieco zszarzałą bryłę Błękitnego Centrum i doszliśmy do rynku. Tam spotkaliśmy entuzjastę fotografii z filii Kodaka, który jak co roku oferował sympatykom fotografii  profesjonalne usługi edytorskie.

Następnie pokonując płoty budowanego dworca kolejowego doszliśmy do tunelu pod torami, a po jego przebyciu poszliśmy wzdłuż budowanego parkingu na Piaskach do słynnych czerwonych schodów prowadzących na wiadukt. Przekraczając  wiadukt  przez ekrany,  zdobione dzikimi ptakami,  podziwialiśmy  perony dworca i tory kolejowe,  biegnące aż do Gdańska.

Trasa spaceru doprowadziła nas następnie do ulicy Słowackiego, gdzie przez park doszliśmy na tyły ratusza i tak zamknęliśmy pętlę naszej podróży.

Powiem Wam tylko jeszcze, że skusił nas jeszcze widok nowoczesnego budynku  przy ulicy Reymonta, w którym mieści się Biedronex, jeden z wielu w naszym pięknym mieście.

I tak, około godziny 15,  zaopatrzeni w kawę, herbatę i ciasteczka  wylądowaliśmy w gościnnej sali MOK-u przy ulicy Norwida, gdzie obejrzeliśmy naprędce wybrane fotografie ze spaceru, które Wam, drodzy czytelnicy , po dokładniejszej analizie i obróbce również w możliwie  najkrótszym czasie przedstawimy.

Gazeta Powiatowa z 8 października 2013 roku.

Spacer

Wystawa