Scott Kelby Worldwide Photowalk – Legionow nocą

W sobotę 11 października 2014 roku odbyła się już siódma światowa i trzecia legionowska edycja spaceru fotograficznego Scotta Kelby’ego. Przypomnę, że jest to inicjatywa amerykańskiego fotografa , który zachęcił amatorów różnego rodzaju aparatów fotograficznych do corocznego spotykania się w październikową sobotę, spacerowania po mieście i uwiecznia tego, co na co dzień często umyka naszym zagonionym oczom.

W sobotnie popołudnie lider legionowskiego spaceru – Marek Stor – spotkał się pod ratuszem z grupą ponad trzydziestu fotografów, ich krewnych i znajomych gotowych do poznania ciekawych miejsc w naszym mieście. Poprzednie spacery przebiegały pod hasłem nowoczesnego i starego Legionowa, tym razem pochłonęło nas nocne Legionowo.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia pod ratuszem grupa ruszyła i rozciągnęła się na ulicy Piłsudskiego, docierając do dworca kolejowego i wiaduktu przy czerwonych schodach.

Po udokumentowaniu ruchu samochodowego na ulicy Warszawskiej , wzbudzeniu niepokoju i sensacji wśród kierowców i przechodniów,  dotarliśmy poprzez ulicę Jagiellońską do Błękitnego Centrum, Ratusza i wreszcie do gościnnego MOK-u przy ulicy Norwida w Legionowie. Tam odpoczywając po trzygodzinnej wędrówce tradycyjnie obejrzeliśmy wybrane zdjęcia ze spaceru, które Państwu również po przygotowaniu zaprezentujemy. 

Zapraszamy również na przyszłoroczną edycję światowego spaceru fotograficznego Scotta Kelby’ego oczywiście po Legionowie w październiku 2015 roku, dokładniejsze informacje na Facebook Photo Walk Legionowo 2014.

Gazeta Powiatowa z 14 października 2014 roku.