Spacer fotograficzno -historyczny po legionowskim Bukowcu

Mimo niesprzyjającej pogody w niedzielę 15 czerwca grupa legionowskich zapaleńców fotograficznych i lokalno – historycznych pod wodzą pana Artura Bojarskiego i Marka Stora wyruszyła na spacer.

 Zebraliśmy się pod Muzeum Historycznym filia „Piaski” , które mieści się w dawnym kasynie wojskowym przy Alei Sybiraków, a następnie przeszliśmy przez osiedle Piaski i wzdłuż ulicy Strużańskiej oglądając stare, odrestaurowywane budynki koszarowe doszliśmy do ulicy Wąskiej, zagłębiając się w uliczki Bukowca B i C.

  Pan Artur, pracownik Muzeum Historycznego w Legionowie przez całą trasę snuł ciekawe opowieści o historii miejsc, które mijaliśmy. Były tam historyczne wille i domy budowane na Bukowcu między innymi przez kadrę wojskową służącą w wojskach balonowych stacjonujących w Legionowie.

 Wiele z domów zachowało się do dziś w dobrym stanie, często w zależności od losów życiowych ich mieszkańców. Przeszliśmy ulicą Balonową do Słonecznej, następnie Spacerową do ulicy Aleksandra Wilcza, poprzez uliczkę Nową do Obrońców Lwowa.

Tam rozejrzeliśmy się po pięknie zagospodarowanej Parafii Matki Boskiej Fatimskiej i ulicą Tatrzańską dotarliśmy do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nie udało się załatwić zgody na wejście na teren IMiGW, więc spod bramy nasza grupa przegoniona przez ochroniarza powróciła do gościnnych sal Muzeum Historycznego na Piaskach.

Tam obejrzeliśmy nasze zdobycze fotograficzne, które Państwu również prezentujemy i trzymając Pana Artura Bojarskiego za słowo rozeszliśmy się po czterech godzinach spaceru do domów.

A za jakie słowo trzymamy Pana Artura ? Oczywiście jeszcze tu wrócimy, czeka Bukowiec A i Kozłówka, a także inne ciekawe zakątki naszego Legionowa. Dziękujemy za udział w spacerze i zapraszamy na kolejne.

(Organizatorzy z ramienia Grupy Fotograficznej „ Migawki” Marek Stor, Dorota Milerowicz i Paweł Horąży).